Petrův Dvůr 19, 38411 Netolice
+420 606 793 430
recepce@autocamppodrouzek.cz

Na kole nebo pěšky

Tipy na výlet – v regionu Blanský les – Netolicko si vybere každý. Ať už jste aktivní či rekreační sportovec neváhejte a šlápněte do pedálů – je o co stát!

Novinkou v regionu je pro cykloturisty Ovocnářská cyklostezka vybudovaná v roce 2008 Mikroregionem Chelčicko – Lhenickým, která tvoří okruh po tradičních ovocnářských obcích od Chelčic, Truskovic, Krtel, přes památky Netolicka do Mičovic a Lhenic. Mikroregion zde pořádá každoroční cykloakce, jarní Slavnosti květů a podzimní Slavnosti plodů.

Historická krajina Netolicka – naučná cyklostezka

Po velkém okruhu naučné cyklotrasy se vydáte na cestu po památkách jedinečné krajiny Netolicka. Okruh je dlouhý asi 50 km, je na něm několik odboček k jednotlivým památkám a jednosměrný okruh kolem Malovického rybníka. Vede nenáročným terénem po zpevněných komunikacích a dá se rozdělit na několik menších etap, jejichž středem jsou Netolice a autocamp Podroužek, proto je vhodná i pro rodiče s dětmi. Trasa je značena a má 16 zastavení s informačními panely. Značná část trasy prochází bývalou rožmberskou, tzv. Netolickou oborou ze 16. století, která je dodnes příkladem unikátně zachovalé historické jihočeské krajiny s řadou starodávných rybníků. Je zde možno najít památky od pravěkých přes lidovou architekturu, gotiku, baroko až po národní kulturní památku zámek Kratochvíle. Okruhem procházejí dálkové cyklotrasy směr Hluboká nad Vltavou, Holašovice, Český Krumlov, Prachatice, Vodňany a Vlachovo Březí.

Fotografie ze vzduchu – Fotografie obcí CH až O – Netolice (ze-vzduchu.cz)

Přehled tipů na výlet na informačním serveru regionu.